Popis projektu

Krásny, veľký a priestranný dom sme dostali za úlohu rekonštruovať. V spolupráci s Lenkou P., ktorá bola hlavnou architektkou sme sa dohodli na presných prácach a postupoch pri takto komplikovanom projekte.

V tomto prípade sa nedá kúskovo opisovať jednotlivé fázy projektu. Hlavná a dôležitá bola koordinácia s ostatnými remeselníkmi, ktorým sme našou prácou nadväzovali na ich prácu alebo naopak, ich práca bola dôležitá preto, aby sme mohli my pokračovať.

Hlavná bola komunikácia, ktorá prebiehala neustále. Vodoinštalatéri pripravili vodu a kúrenie, elektrikári nám pripravili potrebnú elektro-inštaláciu.

Najväčšie zmeny, ktoré sme realizovali boli:
– Postavenie celej nosnej časti pre skriňu nad schodisko
– Vybúranie celej steny vedľa schodiska a predpríprava na sklenenú zástenu
– Zbúranie a postavenie celého nového šatníka a prepojenie s kúpeľnou
– Zakrývanie, demontáž a sťahovanie vecí do skladu, aby sme zabránili ich zničeniu. Komplet celý dom.
– Otočenie celej drevenej steny v suteréne ako bola sauna
– Úplné odstránenie vírivej vane vrátane dorobenia stien a dlažby
– Obklad vane podľa požiadaviek majiteľov. Z vane sa stalo umelecké dielo. Vaňa v strede kúpeľne je obkladaná ručne dorezávanými 4cm kúskami obkladu, z ktorého každý jeden sa prispôsoboval zaobleniu vane. Práca na vani trvala takmer 4 dni.
– Úplné odstránenie krbu na 1 podlaží
– Vyrezávanie obkladu vodným lúčom do oblúku pre zaoblené dvierka sprchového kútu. V žiadnom prípade nemohla ísť plastová vanička. Vymeranie a realizácia bolo na niekoľko dní.

Vyššie uvedené práce, boli tie najväčšie, ktoré sme v rámci rekonštrukcie realizovali. Ostatné práce boli klasické remeslá, brúsenie starých stien, maľovanie, obkladanie 3 kúpeľní, 2 wc a ďalšie.

V rámci vynášania odpadu a následne nosenia materiálu bola táto rekonštrukcia jednou z najťažších. Materiál sa nosil veľkú diaľku, po schodoch a odpad sa vynášal rovnako dlhými schodmi nahor alebo nadol. Všetko sme ako Profiwork zvládli a aj pri takto veľkej zákazke, sme udržiavali v dome poriadok.

Detaily

Dátum dokončenia:24.7.2021
Zákazník:Lenka P.
Miesto:Vlčkova - Bratislava
Orientačná cena:19000 - 45000 Eur
Zdieľať
Mali sme moznost spoznat Vasu pracu. Boli sme so vsetkym spokojny. Super komunikacia na vysokej prof. urovni, pekna precizna praca, ochota vo vsetkom vyjst v ustrety a hladat moznosti riesenia. Za mna max spokojnost…

Referencia: Veľká rekonštrukcia 3 podl. domu