Popis projektu

Pri príchode na obhliadku bytu na ulici Račianska nám nebolo do úsmevu. Majitelia nám ukázali, v akom stave im nechala práce firma, ktorá už rekonštrukciu začala, zobrala si desaťtisícové zálohy a tvrdila majiteľom, že práce vykonala. My sme však po detailnej obhliadke prišli na to, že firma pred nami nevykonala takmer nič zo sľúbených prác.

Mladých majiteľov nám bolo veľmi ľúto. Zaplatiť také peniaze za prácu, ktorá nie je spravená alebo je spravená zle a nemať ani peniaze ani bývanie, je hrozné.

Majiteľom sme vypracovali presnú cenovú ponuku. Pomohli všetkými možnými kontaktmi a silami k tomu, aby sme im vedeli spraviť veľkú rekonštrukciu za čo najmenšiu „ďalšiu“  investíciu.

Majiteľom sa ponuka veľmi páčila a nasledoval ten najťažší krok. Vyplatiť zálohu a dať dôveru v ďalšiu stavebnú firmu. Spísali sme zmluvu, bez akýchkoľvek problémov a dneska sa majitelia tešia nádhernej rekonštrukcii a dodržaniu všetkých našich prísľubov, ktoré sme im k stavbe dali. Všetko sme vyhotovili a odovzdali presne tak, ako si majitelia želali.

Na stavbe nebol jeden vážny problém, ale hneď niekoľko. Keďže je stavba na najvyššom podlaží, bolo potrebné zvárať a prepájať kúrenie v kúpeľni. My sme si s tým poradili. V našej rodine sú profesionálni zvárači a ochotne nám s tým pomohli. Ďalšou prekážkou bola výmena jedného okna na najvyššom podlaží. Podarilo sa nám to bez problému. V momente, keď sme začali riešiť vodu v kuchyni, prišlo sa na problém, že potrubia musia byť zapracované v stene. To by nebol žiadny veľký problém, keby sa nejednalo o hlavnú domovú stenu vedúcu na schody. Do nej nemôžete sekať. Samozrejme, najrýchlejšie riešenie je domurovať stenu. Avšak linka už bola vyrobená, skrinky aj zvyšok kuchyne. Všetok nábytok v byte bol vyrobený na mieru. Nasledovalo mnou riadené dohadovanie presných rozmerov kuchyne, skriniek a nábytkov v celom byte tak, aby sa muselo čo najmenej peňazí investovať do úpravy už vyrobeného nábytku. Všetko sme sa presne dohodli. Všetky rozmery sme splnili na milimeter presne a stavba nábytku bola pre sub dodávateľskú firmu hračka. Dodatočne som si spomenul, že podlahy v celom byte boli všade rozdielne. Neexistovali dve rovnaké výšky a rozdiely boli niekde až 12cm. Aj toto sme vyriešili a dorovnali poterom celý byt na rovnakú výšku. Vypínače sme inštalovali LIVOLO. Podlahy sú vinylové. V kúpeľni bolo veľmi náročné vytvoriť poličkovú stenu NIKA. Nakoniec sme všetko dodržali 1:1 k dizajnovým návrhom. Sused vo vedľajšom byte má kúpeľňu situovanú tak, že takmer celým bytom sa rozliehali zvuky vody alebo spevu, keď sa sused sprchoval. Preto sme inštalovali protihlukovú izoláciu a sadrokartón. Rovnako sme inštalovali protihlukovú stenu aj do budúcej detskej izby.

Na rekonštrukciu spomíname veľmi radi. Majitelia spolu s nami plnili dohody presne tak, ako sme si povedali. Túto spoluprácu za daný rok hodnotíme z pohľadu firmy ako najpríjemnejšiu. A nevadilo nám ani vynášať 120 sadrokartónov pešo na 11.poschodie.

Detaily

Dátum dokončenia:19.5.2022
Zákazník:Janka M.
Miesto:Račianska - Bratislava
Orientačná cena:18000 - 26000 Eur
Zdieľať