Popis projektu

Na prácu v kooperácii s dizajnérskou firmou si dneska veľa firiem netrúfne. Premeniť každý detail vizualizácie 1:1 na realitu je zložitý proces.

Majiteľ bytu sa rozhodol pre spoluprácu s našou stavebnou firmou PROFIWORK. Na začiatok spolupráce sme si dohodli realizáciu obkladov a dlažieb. Zakrátko na to nás majiteľ poveril dokončením všetkého, čo bolo potrebné na byte ešte urobiť alebo opraviť po predošlej firme. Radi sme mu vyhoveli, aby sa mohol naplno venovať svojej práci a nemusel sa venovať rekonštrukcii bytu.

Pred samotným začiatkom prác sme ešte vyliali poter a zaliali podlahové kúrenie.

Po vyschnutí poteru bolo potrebné zistiť všetky chyby a veľké nedostatky po predošlej firme. Našli sme niekoľko závažných problémov, ako napríklad zle uchytenú stenu v kúpeľni, na ktorú mala ísť ťažká závesná polica a iné. Všetko sme majiteľovi ihneď reportovali a po vzájomnej dohode sme sa pustili do všetkých opráv.

Keď sme mali skontrolovaný a pripravený celý byt, mohli sme začať s premeraním dlažby a obkladov. Od dizajnéra sme dostali len základné logické rozdelenie kladačského plánu, takže bolo potrebné všetko rozmerať a pripraviť. Byt nemá pravé uhly na stenách a preto tento proces bol veľmi náročný. Schvaľovanie sme konzultovali s majiteľom a dizajnérom.

Po zakreslení sme začali obkladať. Steny sú bez soklov a na stavbe bolo odrezaných viac ako 300m obkladu a dlažby na vodnom lúči. Všetko s maximálnom presnosťou na milimetre. Občas sme si pripadali ako v strojníctve, ale taká je naša práca. Obložili sme celý byt, zaškárovali a počkali na majstrov, ktorí prišli skladať nábytok. Niektoré časti obkladu bolo možné nalepiť až po inštalácii nábytku.
Do kúpeľne samozrejme aplikovali hydroizoláciu podľa noriem.

Pred prácou nábytkárov sme pozakrývali komplet celý byt a nastriekali ho v niekoľkých vrstvách umývateľnou farbou Jupol GOLD. Umývateľnou z toho dôvodu, že byt nemá sokle a tak steny musia mať možnosť údržby.
Po vymaľovaní, resp. striekaní naše upratovačky umyli všetky steny, podlahy, okná, jednoducho každú škárku na byte, aby sa leskol a voňal.

Na záver sme dokončili inštaláciu Livovo sklenených zásuviek a vypínačov. Vytapetovali detskú izbu a malú stenu v spálni. Inštalovali sme sanitu a ťažkú mramorovú vaňu.

Byt sme odovzdali na schválenie majiteľovi aj dizajnérovi, ktorí obaja boli absolútne spokojní. Vizualizácia a realita bola 1:1 po práci  PROFIWORK.

Dodatočné práce, ktoré sme robili na byte, boli rôzne vysprávky, rezanie vchodových dverí, kým neprídu nové a ďalšie.

Veríme, že našu prácu a prácu všetkých profesionálnych firiem, ktoré sa na tejto rekonštrukcii zúčastnili si majiteľ bude dlhé roky pochvaľovať. My budeme určite dlho spomínať na túto úžasnú spoluprácu, pretože pán Turanský je nielen vynikajúci zákazník, ale aj človek a obchodník, ktorého služby radi využijeme.

Detaily

Dátum dokončenia:12.1.2024
Zákazník:G. Turanský
Miesto:Pezinok
Orientačná cena:12000 - 22000 Eur
Zdieľať

S firmou pana Tureka som velmi spokojny, robili mi komplet cely byt, vsetko prebehlo podla dohody a perfektne odvedena praca, p. Turek je velky detailista, takze vsetko bolo tip top ako ma byt. Hlavne sa dodrzal cas rekonstrukcie…