Popis projektu

Boli sme zavolaný na prerábku, resp. obloženie starej krivej kúpeľne. Po obhliadke nám bolo jasné, že to nebude len obloženie kúpeľne. Stena tam padala 8cm, priestory boli komplet krivé a technicky to bolo nerealizovateľné v pôvodnom stave.

Prešli sme si ďalšie práce, ktoré sa v dome mali robiť. Po dohode s nami sa majiteľ rozhodol, že prerobíme celý dom.

Starý dom na Záhorí nebol ľahkou rekonštrukciou. Všetko bolo krivé. Kým začnete obkladať, čaká vás veľké množstvo hodín na prípravu. A tak sa aj stalo. Všetko z izieb sme vysťahovali a čakali nás vyrovnávky stien a stropov. Na zhodnotenie stavu stien sme si prizvali odborníka z firmy Rigips, ktorý nám povedal presné postupy, ktoré musíme na stenách dodržať, aby nám na steny dali záruku a aby vydržali dlhé roky.

Zákazka bola nekonečná. Každú novú časť, ktorú sme otvorili, alebo začali robiť, bolo potrebné prispôsobiť technickému stavu na to, aby sa s ňou dalo niečo robiť. Dá sa povedať, že toto bola najdlhšia a najťažšia časť rekonštrukcie.

Obklad za kuchynskú linky ako aj obklad okolo komínu v kuchyni sme robili z malých obkladačiek. Kúpeľňa mala už väčšie rozmery obkladov a dlažieb.

Pri tejto rekonštrukcii sa nedá konkretizovať množstvo problémov, na ktoré sme narazili. Každá časť bol svojim spôsobom problém. Všetko sa nám podarilo vyriešiť k spokojnosti majiteľa, odovzdané a z víkendovej chaty sa stalo plnohodnotné bývanie.

Na rekonštrukcii sa robili dodatočné zmeny v elektroinštalácii a drobné úpravy, ktoré sa rozhodol majiteľ zmeniť počas rekonštrukcie.

 

Detaily

Dátum dokončenia:28.10.2021
Zákazník:Peter D.
Miesto:Záhorie
Orientačná cena:10000 - 18000 Eur
Zdieľať