Páči sa vám pôvodný stav historických budov?

Ako jediná stavebná spoločnosť v Bratislave, zabezpečujeme renováciou pôvodných a historických častí domov a bytov pri rekonštrukcii v Starom Meste v Bratislave.

Priestory s pôvodnými tehlovými stenami a klenbami sú krásne. Samozrejme, nie je možné z dôvodu izolácie a ďalších modernizácií zachovať celé priestory v pôvodnom stave. Toto nie je cieľom.

Cieľom je reštaurovať hlavné, „vizuálne pútavé“ prvky pôvodnej stavby v vniesť tak do priestorov k modernej elegancii aj veľký kus histórie a umenia.

Nie je to len o peniazoch

Mnohí z vás by s nami určite nesúhlasili a pôvodné klenby alebo tehly by zachovať nechceli a to hlavne z finančných dôvodov. Reštaurovanie je nákladný proces. Všetko je to však otázkou priorít. V prípade, že sú pre vás dôležité moderné a drahé obklady, potrebujete najmodernejšie vymoženosti technológií, veľkých televízorov a pod., pravdepodobne nebude pre vás zachovanie pôvodného stavu dôležité.
V prípade, že zainvestujete radšej do pocitu a krásy pôvodnej stavby, nepreferujete 4 televízory v domácnosti, ale radi vidíte a cítite vo vašom byte kus histórie, ste presne typ na reštaurovanie.

Poraďte sa

Zachovanie pôvodných stavieb, tehál a pod. si vyžaduje odborné posúdenie. Nie každá stavba, byt alebo dom, sa dajú reštaurovať. Kontaktujte nás. Radi vám poradíme.

Neponáhľajte sa

Reštaurovanie, ako uvádzame v samostatnom článku „Čo znamená reštaurovanie?“ predstavuje proces obnovy, konzervácie alebo uchovania historických, umeleckých alebo kultúrnych predmetov, aby si zachovali svoju autentickosť, krásu a význam pre budúce generácie. 

Preto naháňanie reštaurátora, aby sa ponáhľal a mal prácu čím skôr hotovú vám nijak nepomôže, dokonca naopak, môže prácu zhoršiť alebo ju úplne zničiť. Počkajte si na krásny výsledok.

Hodnoty a pocity

Myslite na to, že po ukončení reštaurátorských prác sa vám otvoria nové možnosti. V priestoroch, v ktorých budete žiť, budete cítiť modernú eleganciu, spojenú s krásami histórie. Budete mať chuť tvoriť, relaxovať a rozvíjať sa.